Combinatiereis

Gecombineerd reis- en hotelarrangement: De juwelen van de Nijl

Caïro, Egypte

Prijs per persoon vanaf

1467€

8 Dagen / 6 Nachten

Vertrek vanuit
Brussel
Vertrek op
23-10-2026

Beschrijving

Voor uw verblijf in Caïro hebben we speciaal voor u een accommodatie geselecteerd in Pyramids Park, Barcelo Cairo Pyramids, Novotel Airport Cairo of Swiss Inn Cairo (of een vergelijkbaar hotel), afhankelijk van de beschikbaarheid. Deze hotels kunnen zich in verschillende delen van de stad bevinden, waaronder in de buurt van de luchthaven.
- Het Pyramids Park hotel heeft officieel een 5-sterrenclassificatie, maar wij beschouwen het als een prima 4-sterrenhotel. Tijdens uw verblijf in Luxor verblijft u twee nachten in het Aracan Hotel (4-sterren) of The Temple Hotel (3-sterren, volgens lokale normen) of een vergelijkbaar hotel. Capaciteit: 3 volwassenen.

Beschrijving


Verken het oude Egypte met een boeiend programma dat u meeneemt van de majestueuze piramides van Caïro naar de schitterende tempels van Luxor. Dompel uzelf onder in duizenden jaren geschiedenis en fascinerende cultuur in deze twee iconische steden, waar elke steen een verhaal vertelt en elk uitzicht een venster is op een buitengewone beschaving.

Vanwege de populariteit van de bestemming en het grote aantal bezoekers aan bepaalde locaties, kan de volgorde of het tijdstip van de bezoeken ter plaatse worden aangepast (wijziging van dag of tijd). Alle in het programma geplande bezoeken zullen echter gegarandeerd doorgaan.

Accommodatie


Voor uw verblijf in Caïro hebben we speciaal voor u een accommodatie geselecteerd in Pyramids Park, Barcelo Cairo Pyramids, Novotel Airport Cairo of Swiss Inn Cairo (of een vergelijkbaar hotel), afhankelijk van de beschikbaarheid. Deze hotels kunnen zich in verschillende delen van de stad bevinden, waaronder in de buurt van de luchthaven.
- Het Pyramids Park hotel heeft officieel een 5-sterrenclassificatie, maar wij vinden het een prima 4-sterrenhotel.

Tijdens uw verblijf in Luxor verblijft u twee nachten in het 4-sterrenhotel Aracan of het 3-sterrenhotel The Temple (volgens lokale normen) of een vergelijkbaar hotel.

Capaciteit: 3 volwassenen.

Goed om te weten


- Gegarandeerde vertrekken.
- Optionele excursies, prijzen zijn indicatief, boeking en betaling ter plaatse. Excursies zijn afhankelijk van de haalbaarheid.
- Mogelijkheid om te combineren met klanten van andere touroperators, die niet per se Franstalig hoeven te zijn.
- Standaardprogramma dat kan worden aangepast aan lokale behoeften, bezoeken worden gerespecteerd.
- Lokale Franstalige egyptoloog als gids tijdens excursies.
- Vervoer per gedeelde bus tussen de bezoeken (met airconditioning).
- Visum- en servicekosten zijn extra en dienen bij aankomst te worden betaald.
- Persoonlijke uitgaven, optionele excursies en extra's dienen ter plaatse of met creditcard te worden betaald.
- Inclusief kerst- en nieuwjaarsdiner.

Tijdens de Ramadan sluiten sommige locaties mogelijk eerder in de middag; het programma kan daarom ter plaatse dienovereenkomstig worden aangepast.

Voor uw visum + servicekosten (prijs niet inbegrepen) bedraagt de prijs 86 EUR per persoon (onder voorbehoud van wijzigingen door de autoriteiten).
- Betaling ter plaatse, direct op de luchthaven, aan onze lokale vertegenwoordiger (per kaart en in dollars).
Uw visum wordt bij aankomst in Egypte afgegeven en in uw paspoort geplakt. Een paspoortfoto is niet nodig.
Als u de visumaanvraagprocedure rechtstreeks wilt afhandelen, dient u de servicekosten alsnog ter plaatse te betalen.

Formaliteiten


Voor Franse staatsburgers (volwassenen, baby's en kinderen):
De volgende punten zijn verplicht:
- een paspoort OF een nationale identiteitskaart (CNI) van plastic, geldig voor ten minste 6 maanden na de retourdatum,
- een toeristenvisum

In het vliegtuig of op de luchthaven ontvangt u een informatieformulier dat u moet invullen. Dit formulier dient u samen met uw paspoort of identiteitskaart aan de Egyptische douane te overhandigen.

Belangrijk: De Egyptische autoriteiten accepteren geen nationale identiteitskaarten waarvan de geldigheid door de Franse autoriteiten met vijf jaar is verlengd. Wij raden u aan om met een paspoort te reizen.

Het toeristenvisum voor één maand wordt bij aankomst in Egypte afgegeven door onze lokale partner, als onderdeel van de visum- en servicekosten die u ter plaatse dient te betalen (zie het gedeelte "Onze prijzen zijn inclusief btw, maar exclusief..."). Betaling is alleen mogelijk contant (in euro's). U kunt het visum ook vóór vertrek aanvragen via de online aanvraag op https://visa2egypt.gov.eg (30 dollar of 27 euro voor een enkele reis).

Voor houders van een nationale identiteitskaart wordt het visum bij aankomst op een formulier geplakt dat door de lokale autoriteiten wordt verstrekt. Reizigers moeten daarom vóór vertrek twee recente en identieke pasfoto's laten maken, die op dit formulier worden geplakt. Houders van paspoorten (dienst- en diplomatieke paspoorten) moeten vóór aankomst in Egypte een biometrisch visum aanvragen bij de betreffende Egyptische ambassade of het consulaat. Anders wordt er bij aankomst geen visum verstrekt.

AANKOMST IN CAÏRO
De Egyptische autoriteiten hebben een digitaal visumaanvraagsysteem ingevoerd voor reizigers die aankomen op de luchthaven van Caïro. Reizigers kunnen de procedure online vóór vertrek voltooien en via de mobiele app een QR-code ontvangen die ze bij aankomst in Caïro moeten tonen.
https://apps.visaonarrival.gov.eg/en/home.html of op de website https://visaonarrival.gov.eg/tourists/add-qrs-count
De visumkosten bedragen 31 EUR online of 27 EUR via het aanvraagformulier.
Het nieuwe QR-codevisum is slechts 7 dagen geldig vanaf de datum van uitgifte. Indien het niet binnen deze periode wordt gebruikt, vervalt het.
De beslissing over het al dan niet verlenen van een visum door de Egyptische autoriteiten wordt genomen bij aankomst, na het tonen van de QR-code en verificatie van het paspoort en de informatie over het verblijf ter plaatse. Afhankelijk van het seizoen en het aantal bezoekers kan er een wachttijd zijn.
Reizigers die hun QR-code niet vóór vertrek hebben ontvangen, kunnen deze nu bij aankomst, vóór de immigratiebalies, bij een kiosk verkrijgen.
Dit systeem is momenteel alleen van toepassing op aankomsten in Caïro.

Aangezien de regels met betrekking tot grensovergangen per land kunnen veranderen, is het sterk aan te raden om het reisadvies op de website van France Diplomatie te raadplegen: https://www.diplomatie.gouv.fr/.

Minderjarigen die alleen reizen of met iemand die geen ouderlijk gezag heeft, moeten een toestemming hebben om het grondgebied te verlaten.

Buitenlandse staatsburgers en personen met een dubbele nationaliteit:
Afhankelijk van uw nationaliteit dient u te voldoen aan de geldende regelgeving. Dit kan onder meer de vereiste van een paspoort, visum, toeristenkaart of ander officieel document inhouden. Informeer naar de verwerkingstijden voor deze documenten en start de aanvraagprocedure zo snel mogelijk zelf bij de ambassade of het consulaat van uw bestemmingsland.
De lijst met buitenlandse vertegenwoordigingen in Frankrijk is beschikbaar via deze link: https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/le-ministere-et-son-reseau/annuaires-et-adresses-du-ministere-de-l-europe-et-des-affaires-etrangeres-meae/ambassades-et-consulats-etrangers-en-france/

LET OP
- In het geval van een vlucht met een tussenstop, informeren wij u dat u zich dient te houden aan de gezondheidsvoorschriften van het land waar uw tussenstop plaatsvindt, evenals van uw eindbestemming.
De specifieke vereisten voor elk land vindt u op de website https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/. Omdat de situatie zeer regelmatig verandert, raden wij u aan deze link te raadplegen vóór uw vertrek.
- Voor vertrek vanaf een grensluchthaven (België, Luxemburg, Nederland, Duitsland, Zwitserland of Spanje...), raadpleegt u de officiële websites van de ministeries van de betreffende landen voor de vertrek- en terugkeervoorwaarden.

Uw stappen


DAG 1: FRANKRIJK - CAÏRO
Aankomst en formaliteiten. Transfer naar het hotel in Caïro. Diner op eigen gelegenheid, daarna inchecken in het hotel.

DAG 2: CAÏRO
Ontbijt in het hotel, gevolgd door een bezoek aan de piramides van Gizeh.
Bezoek de piramides van Gizeh (Khufu, Khafre en Menkaure), een UNESCO-werelderfgoedlocatie. Voor de piramides staat de beroemde Sfinx met zijn beschadigde neus. Deze bouwwerken, opgericht rond 2500 v.Chr., behoren tot de meest iconische symbolen van het oude Egypte. De Grote Piramide van Khufu was in de eerste plaats een onschendbaar graf voor de mummie van de farao, maar herbergt ook andere verborgen schatten binnen de muren. De bouw van deze piramides duurde ongeveer twintig jaar en er blijven mysteries en vragen rond deze magnifieke en raadselachtige plek bestaan. Lunch in een lokaal restaurant. Vrije middag. Diner en overnachting in het hotel.

DAG 3: CAÏRO - ALEXANDRIA - CAÏRO
Een vroeg ontbijt in het hotel, gevolgd door een volledige dag Alexandrië verkennen (transfer per bus): de graven van de Catacomben van Kom El Shokafa, de Citadel van Qaitbay, de Zuil van Pompeius, het Romeinse theater en een bezoek aan de Bibliotheek van Alexandrië (alleen de buitenkant). Lunch in een lokaal restaurant. Diner en overnachting in het hotel.

DAG 4: CAÏRO - LUXOR
Na het ontbijt wordt u per vliegtuig naar uw hotel in Luxor gebracht. U kunt inchecken en lunchen op eigen gelegenheid, gevolgd door een bezoek aan de tempel van Luxor. Diner en overnachting in het hotel.

DAG 5: LUXOR
Ontbijt in het hotel, lunch op eigen gelegenheid, gevolgd door een bezoek aan de Medinet Habu-tempel. Diner en overnachting in het hotel.

DAG 6: LUXOR - CAÏRO
Ontbijt gevolgd door transfer naar uw hotel in Caïro (vlucht). Optionele excursie naar het Luxor Museum (75 EUR, prijs onder voorbehoud; registratie en boeking ter plaatse) of de souk. Diner en overnachting in het hotel.

DAG 7: CAÏRO - FRANKRIJK
Ontbijt in het hotel. Afhankelijk van het vluchtschema, transfer naar de luchthaven van Caïro voor vertrek naar Frankrijk.

Deze prijs is inclusief


De retourvlucht.
Het pakket met luchthavenbelastingen en -kosten.
De ontvangst bij aankomst.
Luchthaventransfer heen en terug.
De binnenlandse vlucht Cairo/Luxor en de vlucht Luxor/Caïro.
4 nachten in Caïro met halfpension - Dag 1: diner op eigen gelegenheid, daarna halfpension tot de laatste dag (exclusief drankjes).
Twee nachten in Luxor met halfpension.
De aanwezigheid van een lokale Franstalige gids.
De duur van het verblijf is afhankelijk van het type accommodatie en het gekozen maaltijdplan.
De geplande toegangstijden en bezoeken zijn conform het programma.

Prijzen zijn exclusief


Aanmeldingskosten.
Visumkosten en verplichte servicekosten dienen ter plaatse contant en in euro's aan de lokale vertegenwoordiger te worden betaald.
Maaltijden en drankjes zijn niet bij het pakket inbegrepen.
Persoonlijke uitgaven
Optionele excursies en activiteiten die niet in het programma vermeld staan.
Tijdens tussenstops kunnen maaltijden worden verstrekt.
De garanties omvatten hulp, repatriëring, medische en ziekenhuiskosten, en juridische en strafrechtelijke bijstand.
Annulerings-, bagage- en vluchtvertraginggaranties.

Volgende vertrekken

  • Brussel
  • Parijs
  • 10-2026
  • 7J6N
  • 8J6N
  • Vrijdag 23-10-2026

    1467€

    8J/6N Brussel
    Boeken
  • Zaterdag 24-10-2026

    1562€

    8J/6N Brussel
    Boeken

Geografische ligging

Mis niets!

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontdek onze nieuwe aanbiedingen, onze artikels en al onze tips voor je vertrek.