Cruise

Vaar over de Guadalquivir-rivier op de klanken van flamenco met Joëlle Strauss.

Sevilla, Spanje

Moeilijkheid
Deelnemers
30 max
Accommodatie
Vlucht Met tussenstop

Prijs per persoon vanaf

3740€

9 Dagen / 8 Nachten

Vertrek vanuit
Brussel
Vertrek op
07-04-2027
Boek deze reis

Beschrijving

Le Soir Voyage biedt een unieke manier om Andalusië te ontdekken tijdens deze cruise over de Guadalquivir, de enige grote bevaarbare rivier van Spanje. Aan boord van het 5-sterrenschip MS La Belle de Cadix, onder begeleiding van Joëlle Strauss, specialist in wereldmuziek, verkennen we de iconische steden Sevilla, Cádiz, Córdoba, Jerez en Granada – ware juwelen van het Andalusische erfgoed. Tussen de bezoeken door, en tijdens de verlenging in Sevilla, verzorgt Joëlle Strauss lezingen en activiteiten gewijd aan flamenco: de oorsprong, de evolutie en de rol ervan in de Andalusische culturele identiteit. Joëlle Strauss, een gerenommeerd Belgisch violiste en docente, deelt vol passie haar inzichten in deze kunstvorm, die op de UNESCO-lijst van immaterieel cultureel erfgoed staat en nauw verbonden is met de Andalusische geschiedenis.


Moorse paleizen, majestueuze kathedralen, bloemrijke patio's en witgekalkte dorpjes – allemaal getuigenissen van een rijke en fascinerende geschiedenis – aan boord van een comfortabele boot, onder begeleiding van Joëlle Strauss, met drankjes verkrijgbaar aan uw tafel of in de bar aan boord... In het rustige tempo van de cruise genieten we van ongerepte landschappen, ver weg van de drukte van de grote toeristische routes. We ontdekken ook de Andalusische tradities via de beroemde Andalusische paarden, de bodega's van Jerez en een rijke keuken vol mediterrane smaken. Tussen momenten van ontspanning en culturele ontdekkingen door beleven we een authentieke onderdompeling in het hart van deze gastvrije regio.


"De 19e eeuw zag de geboorte van verschillende muziekgenres, voortkomend uit de expressie van de ziel van volkeren, verweven met hun sociale geschiedenis. Ontstaan in havengebieden, te midden van prostitutie en armoede, delen Fado, Jazz, Flamenco en Tango deze gemeenschappelijke geschiedenis. Tijdens een aantal korte, persoonlijke muzikale gesprekken zal ik u, door middel van woord en muziek, hun overeenkomsten, hun rijkdom en de schoonheid van deze muzikale juwelen onthullen. Gedurende de cruise en tijdens bepaalde excursies zal ik in vertrouwen mijn passie voor geschiedenis met u delen, evenals mijn muziek, met mijn viool, zang en piano. Ik kijk ernaar uit u te ontmoeten."

Joëlle Strauss


Vertrek op 7 april 2027 - 9 dagen / 8 nachten

Groep van maximaal 30 lezers

Voorrecht voor Le Soir-abonnees

€150 korting op alle boekingen die vóór 30 oktober worden gemaakt.


Een unieke reis in het gezelschap van violiste Joëlle Strauss


Violiste, zangeres en docente Joëlle Strauss studeerde af aan de Koninklijke Conservatoria van Mons en Brussel. Na een gedegen klassieke opleiding leidde haar passie voor de viool haar ertoe andere stijlen te verkennen, waaronder zigeunermuziek, klezmer, jazz en muziek uit het Midden-Oosten, waarbij ze studeerde bij gerenommeerde meesters. Haar persoonlijke reis, beïnvloed door haar diverse achtergrond, reizen, ontmoetingen en multiculturele ervaringen, heeft haar in staat gesteld een unieke, onderscheidende en herkenbare stijl te ontwikkelen in zowel viool- als zanguitvoering, gekenmerkt door een diepe gevoeligheid en zeldzame virtuositeit. Haar eclectische aard en nieuwsgierigheid brachten haar er ook toe de geschiedenis van wereldmuziek te bestuderen. Na uitgebreid onderzoek en literatuurstudie geeft ze momenteel lezingen over de geschiedenis van tango, jazz, flamenco, klezmer en Oost-Europese muziek.


Uw schip: de M/S La Belle de Cadix 5*

Welkom aan boord van de MS La Belle de Cadix, een schip met vijf ankers, onder bijzondere begeleiding van docent en violiste Joëlle Strauss, specialist in fado en flamenco. Joëlle zal exclusief onze lezersgroep van Le Soir tijdens deze cruise begeleiden. Aan boord van het enige schip dat rivier- en zeevaart combineert, ontdekt u de schatten van Andalusië en Zuid-Spanje langs de rivieren Guadalquivir en Guadiana. Tussen eeuwenoude tradities, witgekalkte dorpjes, kunstzinnige en karaktervolle steden, de betoverende ritmes van flamenco en de Spaanse levenskunst belooft deze cruise een unieke culturele onderdompeling in het hart van een regio rijk aan geschiedenis en erfgoed.



Uw programma



Dag 1: Brussel - Sevilla
Dag 2: Sevilla
Dag 3: Sevilla > Cordoba
Dag 4: Sevilla > Cádiz
Dag 5: Cádiz > El Puerto De Santa Maria
Dag 6: El Puerto De Santa Maria > Isla Minima
Dag 7: Sevilla > Granada
Dag 8: Sevilla > De kermis
Dag 9: Sevilla > Brussel


De hoogtepunten van uw cruise

• Sevilla viert de Feria
• De mooiste steden van Andalusië: Sevilla, Córdoba, Granada en Cádiz
• Ontdek een authentieke Andalusische haciënda
• Muzikale intermezzo's gepresenteerd door Joëlle Strauss
• Een comfortabele boot met 5 ankers
• Steun vanuit Brussel

Prijs per persoon

In een tweepersoonshut op het hoofddek: € 3.740
Tussenkajuit met dubbeldek: € 3.975
In een tweepersoonshut op het bovendek: €4.074

Toeslag voor een eenpersoonskamer op het hoofddek: €910
Overige supplementen: neem contact met ons op.

Toeslag voor Business Class-vluchten beschikbaar op aanvraag.


Prijzen zijn inclusief

• Retourvluchten in de economy class

• Internationale vluchten die vanuit Brussel vertrekken

• Luchtvaart- en veiligheidsbelastingen

• De aanwezigheid van Joëlle Strauss gedurende de hele cruise, haar lezingen en muzikale optredens.

• De verlenging van het verblijf voorafgaand aan de reis in Sevilla, overnachting in een 4-sterrenhotel, activiteiten en volpension

• De cruise is inclusief volpension met drankjes aan tafel.

• Accommodatie in een tweepersoonscabine met douche en toilet

• Dranken inbegrepen aan de bar (met uitzondering van speciale menu's)

• Assistentie van het entertainmentteam aan boord

• De excursies die in het programma worden genoemd
• De flamenco-avond

• De gala-avond

• Hulp-/repatriëringsverzekering

• Havenbelastingen

• Vervoer en excursies per touringcar met airconditioning

• Een drankje vóór vertrek voor deelnemende lezers


Prijzen zijn exclusief

• Persoonlijke uitgaven en drankjes anders dan hierboven vermeld
• Optionele excursies
• Reisverzekering: dekking voor annulering en assistentie/repatriëring; neem contact met ons op voor meer informatie.
• Tips:

Reserveringsaanvraag

Vul het boekingsformulier rechtsboven op deze pagina in met uw contactgegevens.
U ontvangt vervolgens een e-mail met een registratieformulier dat u dient in te vullen en naar ons terug te sturen voor uw definitieve registratie.
Abonnees van Le Soir dienen hun abonnementsnummer op dit formulier te vermelden om van het privilege te kunnen profiteren.
Voor meer informatie kunt u ons telefonisch bereiken op +32 (0)2.730 38 84 van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, of een e-mail sturen naar info@vacancesweb.be

Uw reisbegeleider

Joëlle  Strauss

Joëlle Strauss

Joëlle Strauss behaalde haar diploma's aan de Koninklijke Conservatoria van Bergen en Brussel en is violiste, zangeres en pianiste. Na haar klassieke opleiding verdiepte ze zich in het zigeuner-, klezmer-, jazz- en oriëntaalse repertoire bij grote meesters zoals Roby Lakatos. Gepassioneerd door de geschiedenis van de wereldmuziek geeft ze levendige muzikale lezingen waarin verhaal en livemuziek samenkomen, en begeleidt ze reizen waarop de bestemmingen ook muzikaal worden ontdekt.


Geografische ligging

Reserveer

Mis niets!

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontdek onze nieuwe aanbiedingen, onze artikels en al onze tips voor je vertrek.