Ryanair: vanaf november enkel nog digitale instapkaarten

29-09-2025
Gedaan met papieren instapkaarten bij Ryanair. Vanaf 12 november heb je sowieso een smartphone nodig voor je boarding pass.
ryan air
© markus-winkler

De Ierse lagekostenmaatschappij heeft aangekondigd dat passagiers vanaf 12 november verplicht via de myRyanair-app een digitale instapkaart moeten gebruiken. Vanaf dat moment is het dus niet langer mogelijk om je boarding pass te downloaden en af te printen, en een verfrommelde A4’tje boven te halen op de luchthaven. Oorspronkelijk was de overstap gepland voor mei, wat vervolgens uitgesteld werd tot 3 november, maar uiteindelijk is de definitieve invoering verschoven naar midden november – een rustigere periode op de luchthavens van Charleroi en Zaventem.

Een “snellere en groenere” keuze

Volgens Ryanair maakt 80% van de 206 miljoen passagiers al gebruik van de digitale optie. De maatschappij benadrukt dat dit een “snellere, slimmere en milieuvriendelijkere” reiservaring oplevert.

Niet iedereen is mee

Toch is niet iedereen enthousiast. Consumentenorganisatie Test-Aankoop noemt het een “discriminerende praktijk” en “een nieuwe stap in de uitsluiting van mensen die geen smartphone hebben”.