Beschrijving
Tijdens uw verblijf wordt u ondergebracht in eersteklas hotels (gelijkwaardig aan 2*/3*) zoals hieronder vermeld (of vergelijkbaar): REGIO TORONTO: Best Western Plus Toronto Airport Hotel 3*
REGIO OTTAWA: Motel Adam Gatineau 3*
NATUURVERBLIJF: Auberge du Lac Morency 3*
OMGEVING MONTREAL: Welcominns Hotel, Boucherville 3*
REGIO QUEBEC-STAD: Sleep Inn Quebec East 3*
REGIO SAGUENAY: Le Parasol Inn
MEER ST. JEAN-REGIO: Roberval Motel / Octopus Desbiens Park
REGIO TROIS RIVIERES: Days Inn Trois-Rivieres 3*
REGIO MONTREAL (verlenging): Les Suites Labelle 3*. Let op: Voor de vertrekdatum van 23 juli wordt de overnachting in het stadscentrum vanwege een groot evenement vervangen door een hotel verder buiten de stad, vlakbij de luchthaven. Let op: Voor de vertrekdatums van 23 juli en 6 augustus verblijft u twee opeenvolgende nachten in de regio Lac St. Jean (Octopus Desbiens Park) op dag 8 en 9. De vermelde hotellijst is slechts ter informatie; de hotels worden bevestigd in het reisschema dat u enkele dagen voor vertrek toegestuurd krijgt. BELANGRIJKE INFORMATIE:
Om ervoor te zorgen dat u de beste prijs-kwaliteitverhouding krijgt, zijn de hotels die voor dit programma zijn geselecteerd eersteklas hotels volgens Amerikaanse normen, vergelijkbaar met 2- of 3-sterrenhotels volgens Franse normen. Deze hotels liggen buiten de stadscentra en soms in de buurt van snelwegen of in minder levendige gebieden.
Beschrijving
Ontdek Oost-Canada tijdens een rondreis die natuur, cultuur en ontspanning combineert. Van Toronto tot Montreal verkent u iconische plekken zoals de Niagara Falls en de Thousand Islands, duikt u in de fascinerende geschiedenis van Quebec en de omgeving, en geniet u van unieke buitenactiviteiten. De verlenging naar Montreal biedt extra vrije tijd om deze bruisende metropool in uw eigen tempo te verkennen, met zijn multiculturele wijken, lokale keuken en gastvrije sfeer.
Let op: deze drukke en snelle rondreis omvat lange busreizen om alle belangrijke bezienswaardigheden te bezoeken. Hotels, vaak gelegen aan de rand van steden of in de buurt van natuurgebieden, zijn over het algemeen functioneel, maar kunnen soms wat gedateerd overkomen. Dit weerspiegelt een eenvoudig comfortniveau dat past bij dit type reis, gericht op ontdekkingstochten en het buitenleven. Het is ook belangrijk om te weten dat dineren in Canada aanzienlijk kan verschillen van Europese gewoonten, met name het ontbijt is over het algemeen eenvoudiger.
Accommodatie
Tijdens uw verblijf verblijft u in eersteklas hotels (vergelijkbaar met 2*/3*) zoals hieronder vermeld (of vergelijkbaar):
REGIO TORONTO: Best Western Plus Toronto Airport Hotel 3*
REGIO OTTAWA: Motel Adam Gatineau 3*
NATUURVERBLIJF: Auberge du Lac Morency 3*
OMGEVING MONTREAL: Welcominns Hotel, Boucherville 3*
REGIO QUEBEC-STAD: Sleep Inn Quebec East 3*
REGIO SAGUENAY: Le Parasol Inn
MEER ST. JEAN-REGIO: Roberval Motel / Octopus Desbiens Park
REGIO TROIS RIVIERES: Days Inn Trois-Rivieres 3*
REGIO MONTREAL (uitbreiding): Les Suites Labelle 3*. NB: vanwege een groot evenement wordt de overnachting in het stadscentrum voor de vertrekdatum van 23 juli vervangen door een hotel buiten het stadscentrum, vlakbij de luchthaven.
Let op: Bij vertrek op 23-7-2026 en 6-8-2026 verblijft u 2 opeenvolgende nachten in de regio Lac St Jean (Octopus Desbiens Park) op dag 8 en 9.
De vermelde hotellijst dient slechts als richtlijn; de hotels worden definitief vastgelegd in het reisboekje dat u enkele dagen voor vertrek toegestuurd krijgt.
JUISTE INFORMATIE:
Om ervoor te zorgen dat u de beste prijs-kwaliteitverhouding krijgt, zijn de hotels die voor dit programma zijn geselecteerd eersteklas hotels volgens Amerikaanse normen, vergelijkbaar met 2- of 3-sterrenhotels volgens Franse normen. Deze hotels liggen buiten de stadscentra en soms in de buurt van snelwegen of in minder levendige gebieden.
Goed om te weten
- Gegarandeerd vertrek vanaf 6 deelnemers, maximaal 52 deelnemers.
- Mogelijkheid tot samenvoeging bij aankomst met deelnemers van verschillende Franstalige touroperators. De wachttijd kan oplopen tot 1 uur en 30 minuten.
- Vervoer per touringcar met airconditioning van dag 2 tot en met dag 11.
- Franstalige gids.
- Maaltijden volgens het programma, d.w.z. 12 ontbijten, 5 lunches en 9 diners.
- Drie- en vierpersoonskamers: 2 grote tweepersoonsbedden.
- Tweepersoonskamers zijn voorzien van een tweepersoonsbed. Twee eenpersoonsbedden zijn op aanvraag en tegen een toeslag beschikbaar.
- Een standaardprogramma dat mogelijk wordt aangepast aan lokale omstandigheden, maar bezoeken zullen worden gerespecteerd.
- De aangegeven reistijden houden geen rekening met pauzes en verkeersdrukte.
Optionele excursies zijn beschikbaar en dienen ter plaatse bij de gids te worden geboekt en betaald. De getoonde prijzen zijn indicatief, per persoon in CAD, en gelden voor de zomer van 2026. De prijzen voor 2027 worden later bekendgemaakt. Alle prijzen zijn onder voorbehoud van wijzigingen, afhankelijk van het minimum aantal deelnemers.
- Tips voor chauffeurs en gidsen: reken op 5 tot 6 CAD per persoon per dag.
- Toeristenbelasting inbegrepen.
LET OP: De terugvlucht vanuit Montreal mag niet vóór 15:00 uur vertrekken. Voor vluchten die vóór 15:00 uur vertrekken, geldt een toeslag voor privévervoer.
Formaliteiten
Franse staatsburgers (volwassenen, baby's en kinderen):
Een geldig paspoort is vereist, met een resterende geldigheidsduur van minimaal zes maanden na de retourdatum. Voor toeristische of zakelijke verblijven van minder dan zes maanden in Canada hebben Franse burgers geen visum nodig. Alle personen die geen visum nodig hebben, moeten echter ruim van tevoren een elektronische reisvergunning (eTA) aanvragen via de officiële website van de Canadese overheid. De eTA is vijf jaar geldig. Deze is elektronisch gekoppeld aan het paspoort en vervalt wanneer de geldigheidsperiode van het paspoort afloopt.
https://www.canada.ca/fr/immigration-refugies-citoyennete/services/visiter-canada/ave/demande.html
Aangezien de regels met betrekking tot grensovergangen per land kunnen veranderen, is het sterk aan te raden om het reisadvies op de website van France Diplomatie te raadplegen: https://www.diplomatie.gouv.fr/.
Minderjarigen die alleen reizen of met iemand die geen ouderlijk gezag heeft, moeten een toestemming hebben om het grondgebied te verlaten.
Buitenlandse staatsburgers en personen met een dubbele nationaliteit:
Afhankelijk van uw nationaliteit dient u te voldoen aan de geldende regelgeving. Dit kan onder meer de vereiste van een paspoort, visum, toeristenkaart of ander officieel document inhouden. Informeer naar de verwerkingstijden voor deze documenten en start de aanvraagprocedure zo snel mogelijk zelf bij de ambassade of het consulaat van uw bestemmingsland.
Het overzicht van buitenlandse vertegenwoordigingen in Frankrijk is beschikbaar via deze link:
https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/le-ministere-et-son-reseau/annuaires-et-adresses-du-ministere-de-l-europe-et-des-affaires-etrangeres-meae/ambassades-et-consulats-etrangers-en-france/
Voordat u naar Canada reist, is het raadzaam de website van het Canadese ministerie van Immigratie, Vluchtelingen en Burgerschap te raadplegen: www.cic.gc.ca/francais/visiter/ave-aide-formulaire.asp.
ELEKTRONISCHE REISAUTORISATIE (AVE of ETA):
Sinds 10 november 2016 moeten alle Franse burgers die per vliegtuig naar Canada willen reizen of via Canada willen reizen, vóór vertrek een elektronische reisvergunning (eTA) aanvragen. Vanaf maart 2016 moeten alle internationale reizigers die Canada binnenkomen een elektronische reisvergunning (eTA) hebben. De kosten bedragen 7 Canadese dollar per persoon (onder voorbehoud van wijzigingen door de bevoegde autoriteiten) en de aanvraag kan online worden ingediend via www.canada.ca/eTA. Het wordt sterk aanbevolen om de aanvraag zo snel mogelijk na het boeken van uw reis in te dienen. Gehuwde vrouwen moeten deze aanvraag invullen onder hun meisjesnaam. Houd er daarom rekening mee dat vliegtickets ook op hun meisjesnaam moeten worden uitgegeven.
Luchthavenbeveiliging:
Beveiligingspersoneel controleert alle elektronische apparaten in de handbagage (bijv. laptops, camera's, tablets, mobiele telefoons, spelconsoles, enz.). Deze apparaten moeten opgeladen en werkend zijn. Tijdens de controle kunnen medewerkers passagiers vragen hun apparaten, inclusief mobiele telefoons, aan te zetten. Als een apparaat niet aangaat, kan de passagier de toegang tot het vliegtuig worden geweigerd en kan 100% van de ticketprijs in rekening worden gebracht en/of kan het apparaat in beslag worden genomen. Uw reisbureau kan hiervoor niet aansprakelijk worden gesteld. Elk in beslag genomen apparaat zal worden vernietigd.
BELANGRIJK: Als u via de Verenigde Staten reist , moet u voldoen aan de Amerikaanse grenscontrolevereisten (Electronic System for Travel Authorization "ESTA" of visum). We raden u aan het gedeelte "Reisadvies" op de website van France Diplomatie te raadplegen voor informatie over de in- en uitreisformaliteiten voor de Verenigde Staten.
LET OP
- In het geval van een vlucht met een tussenstop, informeren wij u dat u de formaliteiten moet naleven van het land waar uw tussenstop plaatsvindt, evenals van uw eindbestemming.
De specifieke vereisten voor elk land vindt u op de website https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/. Omdat de situatie zeer regelmatig verandert, raden wij u aan deze link te raadplegen vóór uw vertrek.
- Voor vertrek vanaf een grensluchthaven (België, Luxemburg, Nederland, Duitsland, Zwitserland of Spanje...), raadpleegt u de officiële websites van de ministeries van de betreffende landen voor de vertrek- en terugkeervoorwaarden.
ELEKTRISCHE STROOM: 120 V en 60 Hz. Type A en B. Adapter vereist.
Uw stappen
DAG 1: FRANKRIJK - TORONTO
Bij aankomst op de luchthaven van Toronto wordt u verwelkomd door uw Franstalige reisleider. Transfer naar het hotel en inchecken. Diner op eigen gelegenheid.
Let op: Transfers van Toronto Pearson International Airport (YYZ) naar het eerste hotel van de tour worden verzorgd door een hotelshuttle, touringcar of taxi. Hotelshuttles stoppen echter vaak bij meerdere hotels.
DAG 2: TORONTO - NIAGARA FALLS - TORONTO (260 km)
Vertrek naar Niagara Falls en de legendarische watervallen. Stop in Niagara-on-the-Lake. Geniet van een wandeling door dit charmante stadje, waarvan de 19e-eeuwse architectuur tot de best bewaarde van het land behoort. Vervolg de reis naar Niagara Falls, waar u op eigen gelegenheid luncht. Geniet van wat vrije tijd om Niagara Falls op uw eigen tempo te verkennen. Optionele activiteiten, ter plaatse te boeken en te betalen: een boottocht aan de voet van de watervallen vanaf CAD 55 per persoon, of een helikoptervlucht over de watervallen vanaf CAD 185 per persoon. Terugreis naar Toronto. Bij aankomst in Toronto geniet u van een stadstour. Deze kosmopolitische metropool biedt het spektakel van een grote Noord-Amerikaanse stad vol activiteit. U ontdekt de imposante wolkenkrabbers van Canada's financiële hart, het indrukwekkende Rogers Centre, voorheen bekend als de SkyDome, de thuisbasis van talloze sportteams, Chinatown, de Harbourfront en natuurlijk de 553 meter hoge CN Tower. Optioneel, ter plaatse te boeken en te betalen: beklimming van de CN Tower vanaf CAD 53 per persoon. Diner en overnachting in het hotel.
DAG 3: TORONTO - KINGSTON - DUIZEND EILANDEN - OTTAWA (470 km)
U reist langs een deel van Lake Ontario en bereikt Kingston, de voormalige hoofdstad van Opper-Canada. Geniet van een rondleiding door deze belangrijke universiteits- en militaire stad, waar talloze kalkstenen gebouwen uit de 19e eeuw herinneren aan het rijke Britse koloniale verleden. Na de rondleiding kunt u een wandeling maken langs de rivier of door de omliggende straten. Verken de oudste openbare markt van Ontario in het historische centrum van Kingston, achter het stadhuis, waar u verse lokale groenten, biologische delicatessen en handgemaakte artikelen vindt. Vervolg uw reis naar de Thousand Islands over de weg die de oevers van de Saint Lawrence-rivier volgt. De lunch wordt onderweg geserveerd. Ga aan boord van een cruise door de Thousand Islands. Laat u betoveren door de vele eilanden en eilandjes van deze archipel, al decennialang een geliefde vakantiebestemming, terwijl u aan beide zijden van de grens tussen Canada en de VS vaart, die zich een weg baant door de eilanden van de Saint Lawrence-rivier. Vervolg uw reis naar de regio Ottawa. Diner in een restaurant in de buurt van het hotel en overnachting in het hotel.
DAG 4: OTTAWA - REGIO LAURENTIANS (190 km)
Tijdens een rondleiding door de nationale hoofdstad ontdekt u de mooiste plekjes van de stad. Ontdek Wellington Street met zijn officiële gebouwen, het neogotische Canadese parlementsgebouw met de Vredestoren, Sussex Drive met de officiële residenties van de premier en de gouverneur-generaal, evenals diverse ambassades, de belangrijkste nationale musea, de levendige wijk ByWard Market en het sierlijke Rideau Canal dat door het hart van de stad slingert. Geniet op eigen gelegenheid van een lunch in de bruisende wijk ByWard Market, Ottawa's unieke erfgoedbestemming voor eten, winkelen, kunst en entertainment. Met meer dan 600 bedrijven in de wijk is er voor ieder wat wils! U heeft vrije tijd met uw gids en een shuttlebus om optimaal van de hoofdstad te genieten. Optioneel, ter plaatse te boeken en te betalen: bezoek aan het Canadian Museum of History (vanaf $ 25 CAD per persoon). 's Middags reist u naar uw natuurlijke verblijf in de Laurentiden en checkt u in bij Auberge du Lac Morency voor twee nachten. Deze charmante herberg, die doet denken aan een klein dorpje en midden in de natuur ligt, zal u zeker betoveren! Of u nu actief bent of liever tot rust komt, er is voor ieder wat wils: wandelen, zwemmen in het meer of het binnen- of buitenzwembad, kanoën, kajakken, suppen, jeu de boules, beachvolleybal, minigolf... of gewoon ontspannen terwijl u geniet van het prachtige landschap of een goed boek leest. Een wellnessruimte met buitenjacuzzi's, een hamam en een sauna biedt massages en behandelingen tegen een toeslag. De uitrusting, faciliteiten en beschikbare activiteiten kunnen variëren afhankelijk van de gekozen natuurretraite. Diner en overnachting inbegrepen.
DAG 5: REGIO LAURENTIANS
Een dag vol ontspanning en buitenactiviteiten met volpension. Vrije tijd om te genieten van de activiteiten die ter plaatse worden aangeboden, die, afhankelijk van de beschikbaarheid van materiaal en de weersomstandigheden, ook zelfstandig kunnen worden ondernomen.
DAG 6: REGIO LAURENTIANS - MONTREAL (115 km)
Deze ochtend vervolgt u uw reis naar Montreal. Bij aankomst geniet u van een rondleiding. Onder begeleiding van een professionele lokale gids ontdekt u de geboorteplaats en het hart van onze metropool tijdens deze boeiende tour die u door Oud Montreal, het centrum en een woonwijk van Montreal voert. Deze stadswandeling combineert geschiedenis en moderniteit, verkent zowel klassieke routes als verborgen pareltjes en laat u het "echte Montreal" ervaren door de ogen en passies van een inwoner. Daarna kunt u met uw gids een wandeling maken in het Mount Royal Park, de groene long van de stad, door de inwoners van Montreal liefkozend "de berg" genoemd. Vanaf het Kondiaronk Lookout heeft u een prachtig uitzicht over het centrum en de Saint Lawrence-rivier. Lunch is op eigen kosten. De middag is vrij om de stad op eigen tempo te verkennen. Diner en overnachting.
DAG 7: MONTREAL - QUEBEC (255 km)
Vervolg uw reis naar Quebec City; een mix van traditioneel en modern, zelfs avant-garde, Quebec behoudt een uniek karakter. Het rijke Europese erfgoed, zichtbaar in de cultuur, taal en tradities, gaat hand in hand met een bruisende ondernemersgeest die het tot een innovatieve kracht op de Canadese markt maakt. Quebec nodigt u uit om te genieten van het erfgoed, de cultuur, de keuken, de uitgestrekte landschappen en de joie de vivre. Na aankomst kunt u lunchen en vrije tijd nemen om door Oud Quebec te slenteren en te snuffelen in een van de charmante boetiekjes. Ontdek de wijk Petit-Champlain, een van de beste winkelgebieden van de stad. Mis de Breakneck Steps niet, de oudste trap van Quebec City! Met uitzicht op Rue du Petit-Champlain, een van de mooiste straten van het land, zijn de Breakneck Steps de perfecte plek voor een foto. Een rondleiding om Quebec City en haar unieke Europese charme te ontdekken, met het imposante Château Frontenac, het parlementsgebouw van Quebec, de Plains of Abraham, de citadel in Vauban-stijl, de vestingwerken, en natuurlijk de pittoreske wijk Petit-Champlain en Place Royale. Diner en overnachting.
Deze prijs is inclusief
De retourvlucht.
Het pakket met luchthavenbelastingen en -kosten.
Luchthavenontvangst bij aankomst.
Groepstransfers tussen luchthaven en hotel.
De rondreis van dag 2 tot en met dag 11 vindt plaats per touringcar met airconditioning.
De diensten van een Franstalige gids.
Verblijf in eersteklas hotels, zoals hierboven vermeld, of vergelijkbare hotels.
De maaltijden zijn conform het programma, namelijk 11 ontbijten, 6 lunches en 9 diners.
De bezoeken en activiteiten worden ingepland volgens het programma.
Assistentie tijdens het verblijf.
Toeristenbelasting.
Prijzen zijn exclusief
Aanmeldingskosten.
Eventuele exitbelastingen.
drankjes,
Maaltijden die als gratis zijn aangegeven of niet in het programma worden vermeld.
Persoonlijke uitgaven.
Excursies en optionele activiteiten zijn beschikbaar tegen een meerprijs.
Fooi voor chauffeurs en gidsen: 5 tot 6 CAD per dag per persoon.
Tijdens tussenstops kunnen maaltijden worden verstrekt.
Bagage dragen.
De garanties omvatten hulp, repatriëring, medische en ziekenhuiskosten, en juridische en strafrechtelijke bijstand.
Annulerings-, bagage- en vluchtvertraginggaranties.