In een notendop
5-daagse Nijlcruise + 2-daags arrangement in Caïro . Exclusieve aanbieding van de Egypte-specialist:
Er wordt een tocht per felucca rond Elephantine Island aangeboden.
Onze Franstalige egyptologen zullen u tijdens uw hele reis begeleiden.
Je zult niets missen: de tempel van Karnak, de tempel van Edfu, de tempel van Kom Ombo, de tempel van Philae, de Hoge Dam van Aswandam, de Onvoltooide Obelisk, de dodentempel van Hatshepsut, de tempel van Luxor, de Vallei der Koningen, de Vallei der Koninginnen, de Kolossen van Memnon, het plateau van Gizeh, Saqqara, Memphis, het Grote Egyptische Museum in Caïro ("GEM"), de moskee van Mohammed Ali...
Voor bezoeken op uw eigen tempo bestaan al onze groepen tijdens de rondleidingen uit maximaal 10 deelnemers.
Tijdens de cruise wordt er per persoon per dag een gratis fles water in de hut verstrekt.
Gratis en onbeperkt wifi aan boord.
Aangeboden tijdens uw Nijlcruise
Nubische volksdansavond
Oosterse dansavond
Felukkatocht in Aswan
Galabiya Feestavond
Programmaomschrijving
Dag 1: Parijs - Luxor
U wordt op de luchthaven ontvangen voor uw vlucht naar Luxor via Caïro. Bij aankomst wordt u verwelkomd door onze lokale vertegenwoordigers, die u helpen met de inreisformaliteiten. Transfer naar uw schip, waar u uw Franssprekende egyptoloog-gids ontmoet. U kunt zich installeren en overnacht aan boord.
*Houd er rekening mee dat, afhankelijk van het vaarschema en de doorgang van de boot door de sluis van Esna, u deze nacht mogelijk in een 5-sterrenhotel doorbrengt in plaats van op de boot.
Dag 2: Luxor
Ontbijt aan boord, waarna de tour begint in het zuidelijke deel van het oude Thebe, waar de tempels van Karnak en Luxor zich bevinden. De twee tempels zijn met elkaar verbonden door een dromos, een lange laan met sfinxen, en zijn gewijd aan Amun. De tempel van Karnak, bestaande uit drie omheiningen, maakt deel uit van het religieuze complex van Karnak, een groep die de ruïnes van andere tempels, gebouwen en pylonen omvat. De bouw en latere aanpassingen ervan strekten zich uit over meer dan 2000 jaar. De Luxor-tempel, gebouwd in de 14e eeuw voor Christus tijdens het bewind van Amenhotep III, werd later ook aangepast door Ramses II, die er zes monumentale beelden en twee obelisken aan toevoegde. Diner en overnachting aan boord. 's Avonds is er een optionele geluid- en lichtshow beschikbaar bij de Karnak-tempel.
Dag 3: Luxor - Esna
Een optionele ballonvaart rond de westoever van Luxor is 's ochtends vroeg mogelijk. Na het ontbijt bezoekt u de necropolis van Thebe aan de westoever van de Nijl, gevolgd door de Vallei der Koningen en de Vallei der Koninginnen, waar de graven van vele farao's uit het Nieuwe Rijk, evenals hun families en bevoorrechte edelen, zich bevinden. De tour omvat ook de grootste tempel van de Ptolemaïsche dynastie en het op één na grootste heiligdom van Egypte na Karnak. Binnenin maken de intacte schilderingen, inscripties en reliëfs het de best bewaarde tempel van Egypte. De tour gaat verder met de Kolossen van Memnon, de laatste overblijfselen van de tempel van Amenhotep III, en Deir el-Bahari, de dodentempel van koningin Hatshepsut. Deze tempel met drie verdiepingen, direct uitgehouwen in de rots van de Thebaanse berg, is zowel harmonieus als modern. Hoewel gewijd aan de god Amun, herbergt de tempel ook kapellen van Anubis en Hathor, de godin die vrouwen beschermt. Dit is niet verwonderlijk, aangezien Hatshepsut, een van de vier vrouwelijke farao's die over Egypte regeerden, wordt beschouwd als "de eerste grote vrouw wier naam in de geschiedenis bewaard is gebleven". Na de bezoeken keren we terug naar het schip voor de lunch en varen we richting Esna. Aan het eind van de dag passeren we de sluis en vieren we dit met een "Galabia Party"-thema-avond, inclusief diner en een overnachting aan boord.
4e dag: Edfu - Kom Ombo - Aswan
Na het ontbijt aan boord vaart de cruise verder naar Edfu. Bij aankomst geniet u van een ritje met een paardenkoets naar de Tempel van Edfu, die verder landinwaarts ligt. Deze tempel van de valkgod Horus is zowel de grootste tempel gebouwd door de Ptolemaïsche dynastie als het op één na grootste heiligdom in Egypte, na Karnak. Binnenin maken de intacte schilderingen, inscripties en reliëfs het de best bewaarde tempel van Egypte. U keert terug naar het schip en vaart stroomopwaarts naar Kom Ombo. Bezoek de Tempel van Kom Ombo, gewijd aan de goden Sobek en Haroeris. De tempel, gebouwd op een heuvel door drie Ptolemaeën, is omgeven door een muur vol reliëfs. Binnen is de ruimte verdeeld in twee delen: het noordelijke deel is gewijd aan Haroeris, de god met de valkkop, en het zuidelijke deel aan Sobek, de krokodillengod. U keert terug naar het schip en vaart naar Aswan.
Dag 5: Aswan
Ontbijt aan boord, gevolgd door een bezoek aan de Tempel van Isis op het eiland Philae. Deze tempel, begonnen door farao Nectanebo I tijdens de 30e dynastie en voltooid door de Romeinen, is het belangrijkste heiligdom gewijd aan Isis. Een tocht per felucca rond het eiland Elephantine en een bezoek aan lokale winkels staan op het programma, gevolgd door een bezoek aan de Hoge Dam en de Onvoltooide Obelisk. De regio Aswan, rijk aan schist, albast en roze graniet – mineralen die alleen in dit deel van Egypte voorkomen – leverde de stenen voor de piramides, beelden en kolossale monumenten die door de farao's werden gebouwd. In de granietgroeve vindt u de grootste bekende obelisk (41,75 m), waarvan de bewerking werd gestaakt nadat er een scheur in de rots was ontstaan. Lunch en diner aan boord. 's Avonds is er een optionele geluid- en lichtshow bij de Tempel van Philae. Overnachting aan boord.
Dag 6: Aswan - Caïro
Ontbijt en vrije ochtend in de stad. Optionele excursie per bus of vliegtuig naar de tempels van Abu Simbel, gebouwd door Ramses II. Terugkeer naar Aswan voor lunch en vrije tijd tot uw transfer naar de luchthaven. Hulp bij de incheckformaliteiten en vlucht naar Caïro. Inchecken, diner en overnachting in het hotel.
Dag 7: Caïro
Na het ontbijt vertrekken we naar Saqqara en Memphis, waar we onder andere de Trappenpiramide van Djoser bezoeken, gebouwd in 2700 v.Chr. Na de lunch in een traditioneel restaurant betreedt u de wereld van "Absolute Grootsheid": het Gizeh-plateau, een symbool van het oude Egypte met zijn piramides: Cheops, de grootste piramide en de laatste van de Zeven Wonderen van de Antieke Wereld; Khafre met zijn tempel van roze graniet; en Menkaure, omringd door de piramides van de koninginnen, allemaal bewaakt door de beroemde Sfinx van Gizeh, het grootste monolithische beeldhouwwerk ter wereld. Diner en overnachting in het hotel. Optioneel: geluid- en lichtshow in Gizeh.
Dag 8: Caïro - Parijs
Ontbijt in het hotel, gevolgd door een bezoek aan het beroemde Grand Egyptian Museum (GEM), met zijn twaalf galerijen. Dit ware architectonische en culturele juweel ligt vlakbij de piramides en biedt een adembenemend uitzicht daarop. Het museum herbergt 's werelds grootste collectie Egyptische oudheden. Daarna volgt een bezoek aan de Citadel, inclusief de Moskee van Mohammed Ali. Lunch in de stad, waarna u naar de luchthaven van Caïro wordt gebracht voor uw vlucht naar Parijs.
- Houd er rekening mee dat, afhankelijk van de vluchtschema's en lokale voorschriften, de volgorde van de bezoeken kan worden gewijzigd. Afhankelijk van de vaarschema's en de doorvaart van de boot door de sluis van Esna, kan het voorkomen dat u de nacht van de eerste dag van het programma in een 5-sterrenhotel doorbrengt in plaats van op de boot.
- M/S Nabilatan 5* (of vergelijkbaar)
Er bestaan geen internationale classificatiestandaarden. Daarom worden boten geclassificeerd volgens de Egyptische normen.
Uw accommodatie
UW BOOT
De M/S Nabilatan 5* is een luxe cruiseschip dat een tijdloze ervaring biedt met een reis van Luxor naar Aswan, waarbij u Egypte en de overblijfselen van zijn oude verleden kunt ontdekken.
Volledig gerenoveerd in september 2023. Het complex omvat 61 standaardhutten van 22 m² en 4 suites van 26 m², allemaal met een groot raam en een eigen badkamer, ontworpen om u absoluut comfort en een adembenemend uitzicht op de Nijl en het prachtige landschap te bieden.
Uitstekende service en attentheid aan boord; de bemanning staat tijdens uw hele cruise klaar om u te begeleiden en u te helpen de geheimen van de beschaving van de farao's in de Nijlvallei te ontdekken.
Aan boord vindt u:
- Receptie 24 uur per dag geopend
- Restaurant
- Lounge - bar/lounge en nachtclub
- Leeszaal
- Souvenirwinkels
- Wasservice (tegen betaling)
- Fitnessruimte
- Massageruimte (tegen betaling)
- Buitenzwembad met ligstoelen
- Zonneterras met een ontspanningsruimte en bar
- Gratis onbeperkt wifi
- Eén gratis fles water, beschikbaar in de hut per persoon per dag.
- Theetijd (thee/koffie): wordt geserveerd om 16.00 uur op het bovendek tijdens vaardagen.
- All-inclusive arrangement (met toeslag): van 10.00 tot 22.00 uur kunt u genieten van drankjes tijdens de maaltijden en aan de bar (exclusief cocktails): water, frisdranken en alcoholische dranken, waaronder wijn.
Voorzieningen in de hut:
- Individueel regelbare airconditioning
- TV
- Badkamer (inclusief föhn)
- Veilig
- Minibar (tegen betaling)
Uw hotel in Caïro
Het Hilton Cairo Grand Nile Tower 5* hotel is een van de meest luxueuze hotels in Caïro, gelegen in het hart van de stad. De bevoorrechte locatie biedt een adembenemend uitzicht op de Nijl en het hotel ligt tevens dicht bij vele culturele en toeristische bezienswaardigheden, zoals het Nationaal Museum van Oudheden, de Citadel, Islamitisch Caïro, en op slechts ongeveer veertig minuten van de beroemde piramides van Gizeh en de Sfinx, en op ongeveer 20 km van de internationale luchthaven van Caïro.
Het hotel biedt elegant ingerichte accommodaties met een ruime keuze aan kamertypes, een adembenemend terras met spectaculair uitzicht op de Nijl en een gevarieerd aanbod aan gerechten in een van de zeven restaurants en lounges, waaronder het veelgeprezen draaiende restaurant. Verder beschikt het over een wellness- en spacentrum, een fitnessruimte, twee verwarmde zwembaden en een kinderbad met een prachtig uitzicht op de Nijl, een kinderclub met toezicht en ultramoderne vergader- en conferentieruimtes.
De 715 kamers en suites bieden allemaal een panoramisch uitzicht op de Nijl. De suites variëren in grootte van 34 tot 200 m² en zijn allemaal uitgerust met een marmeren badkamer met een apart bad, badjas, telefoon en föhn.
Ze beschikken tevens over een kluis, minibar, snelle internettoegang, aparte werkruimte, internationale telefoons met directe lijn, kabel- en satelliettelevisie.
Transport en verzending
Vertrek: Parijs
ENKELE VLIEGTUIG
Dag 1: EgyptAir MS800
Parijs (CDG) Terminal 2 - 14:50 uur
Cairo (CAI) - 20:05 uur
Duur: 4 uur en 15 minuten
BINNENLANDSE VLIEGEN
Dag 1: EgyptAir MS060
Cairo (CAI) - 22:00 uur
Luxor (LXR) - 23:00 uur
Duur: 1 uur
Dag 6: EgyptAir MS087
Aswan (ASW) - 20:05 uur
Cairo (CAI) - 21:30 uur
Duur: 1 uur en 25 minuten
RETOURVLUCHT
Dag 8: EgyptAir MS801
Cairo (CAI) - 17:50
Parijs (CDG) Terminal 2 - 21:00 uur
Duur: 4 uur 55 minuten
Opties
Voltooi uw bezoeken:
Geluid- en lichtshow in Karnak: €40 volwassene / €30 kind
Geluid- en lichtshow in Philae: €45 volwassene / €35 kind
Geluid- en lichtshow in Gizeh: €45 volwassene / €35 kind
Abu Simbel per bus: 95 EUR volwassene / 75 EUR kind (Prijs vanaf 06-09-2026: 100 EUR volwassene / 80 EUR kind).
Abu Simbel met het vliegtuig: 320 EUR volwassene / 290 EUR kind
Ballonvaart in Luxor: 120 EUR voor volwassenen / 100 EUR voor kinderen
Toeslag all-inclusive (van 10.00 tot 22.00 uur): 221 EUR volwassene / 111 EUR kind (inclusief water, frisdranken zoals Coca-Cola, Fanta, Pepsi... en alcoholische dranken zoals wijn).
Toelatingsformaliteiten
Om Egypte binnen te komen, dient u in het bezit te zijn van een paspoort of nationale identiteitskaart met twee geldige foto's, die ten minste zes maanden geldig is vanaf de datum van terugreis, en een visum dat u via ons kunt aanvragen tegen een servicekostenvergoeding die ter plaatse door onze vertegenwoordigers zal worden geïnd.
Deze prijs is inclusief
- De Egypt Air retourvlucht Parijs / Caïro / Luxor / Aswan / Caïro / Parijs is inclusief één ingecheckte bagage van 23 kg en één handbagage van 10 kg.
- Luchthavenontvangst en assistentie bij aankomst
- Retourtransfer van/naar de luchthaven/hotel/luchthaven in Caïro
- Retourtransfer van/naar de luchthaven/boot/luchthaven in Luxor en Aswan
- Verblijf van 5 nachten op een 5-sterren cruiseschip met volpension (exclusief drankjes), 2 nachten in Caïro in een 5-sterren hotel met halfpension (exclusief drankjes) (2 lunches exclusief drankjes, inbegrepen in typische restaurants tijdens de dagen sightseeing in Caïro)
- De diensten van Franstalige egyptologen als gidsen
- Het pakket omvat bezoeken aan en toegangsprijzen voor de in het programma genoemde locaties.
- Luchthavenbelastingen en administratiekosten.
Deze prijs is exclusief
- Servicekosten, waaronder: visumkosten, bagagedragerskosten, gidsen, bootbemanning... en fooien: 75 EUR per persoon, verplicht en ter plaatse contant te betalen.
- Drankjes, barkosten en persoonlijke uitgaven.