In een notendop
Arrangement: 2 nachten in Caïro + 5 nachten Nijlcruise + 3 nachten in de Rode Zee
Sterke punten
Exclusieve aanbieding van de Egypte-specialist:
Er wordt een tocht per felucca rond Elephantine Island aangeboden.
Onze Franstalige egyptologen zullen u tijdens uw hele reis begeleiden.
Je zult niets missen: de tempel van Karnak, de tempel van Edfu, de tempel van Kom Ombo, de tempel van Philae, de Hoge Dam van Aswandam, de Onvoltooide Obelisk, de dodentempel van Hatshepsut, de tempel van Luxor, de Vallei der Koningen, de Vallei der Koninginnen, de Kolossen van Memnon, het plateau van Gizeh, Saqqara, Memphis, het Grote Egyptische Museum in Caïro ("GEM"), de moskee van Mohammed Ali...
Voor bezoeken op uw eigen tempo bestaan al onze groepen tijdens de rondleidingen uit maximaal 10 deelnemers.
Tijdens de cruise wordt er per persoon per dag een gratis fles water in de hut verstrekt.
Gratis en onbeperkt wifi aan boord.
Aangeboden tijdens uw Nijlcruise
Nubische volksdansavond
Oosterse dansavond
Felukkatocht in Aswan
Galabiya Feestavond
Programmaomschrijving
Dag 1: Frankrijk - Caïro
U wordt op de luchthaven opgewacht voor uw vlucht naar Caïro. Bij aankomst wordt u verwelkomd door onze lokale vertegenwoordigers, die u helpen met de inreisformaliteiten. Transfer naar uw hotel, waar u uw Franssprekende Egyptoloog-gids ontmoet. Overnachting in het hotel.
Dag 2: Caïro - Luxor
Na het ontbijt vertrekt u naar de bezienswaardigheden van Saqqara en Memphis, waaronder de Trappenpiramide van Djoser, gebouwd in 2700 v.Chr. Na de lunch in een traditioneel restaurant betreedt u de wereld van "Absolute Grootsheid": het Gizeh-plateau, een symbool van het oude Egypte met zijn piramides: Cheops, de grootste piramide en de laatste van de Zeven Wonderen van de Oude Wereld; Khafre met zijn roze granieten tempel; en Menkaure, omringd door de piramides van de koninginnen, allemaal bewaakt door de beroemde Sfinx van Gizeh, het grootste monolithische beeldhouwwerk ter wereld. Na de bezoeken, en afhankelijk van uw vluchtschema, wordt u naar de luchthaven van Caïro gebracht voor uw vlucht naar Luxor. Bij aankomst wordt u verwelkomd door onze lokale vertegenwoordigers en naar uw cruiseschip gebracht. Diner en overnachting aan boord.
*Houd er rekening mee dat, afhankelijk van het vaarschema en de doorgang van de boot door de sluis van Esna, u deze nacht mogelijk in een 5-sterrenhotel doorbrengt in plaats van op de boot.
Dag 3: Luxor
Na het ontbijt aan boord begint de tour in het zuidelijke deel van het oude Thebe, waar de tempels van Karnak en Luxor zich bevinden. De twee tempels zijn met elkaar verbonden door een dromos, een lange laan met sfinxen, en zijn gewijd aan Amun. De tempel van Karnak, bestaande uit drie omheiningen, maakt deel uit van het religieuze complex van Karnak, een groep die de ruïnes van andere tempels, gebouwen en pylonen omvat. De bouw en latere aanpassingen ervan strekten zich uit over meer dan 2000 jaar. Terug naar het schip voor de lunch. 's Middags bezoekt u de tempel van Luxor, gebouwd in de 14e eeuw voor Christus tijdens het bewind van Amenhotep III en later aangepast door Ramses II, die zes monumentale beelden en twee obelisken toevoegde. Diner en overnachting aan boord. 's Avonds is er een optionele geluid- en lichtshow beschikbaar bij de tempel van Karnak.
Dag 4: Luxor - Esna
Na het ontbijt bezoeken we de necropolis van Thebe aan de westoever van de Nijl, gevolgd door de Vallei der Koningen en de Vallei der Koninginnen, waar de graven van vele farao's uit het Nieuwe Rijk, evenals hun families en favoriete edelen, zich bevinden. De tour gaat verder met de Kolossen van Memnon, de laatste overblijfselen van de tempel van Amenhotep III, en Deir el-Bahari, de dodentempel van koningin Hatshepsut. Deze tempel, direct uitgehouwen in de rots van de Thebaanse berg, bestaat uit drie verdiepingen en is zowel harmonieus als modern. Hoewel gewijd aan de god Amun, bevat de tempel ook kapellen van Anubis en Hathor, de godin van de vrouwen: niet verwonderlijk, aangezien Hatshepsut, een van de vier vrouwelijke farao's die over Egypte regeerden, wordt beschouwd als "de eerste grote vrouw wier naam in de geschiedenis bewaard is gebleven". Na de bezoeken keren we terug naar het schip voor de lunch en varen we naar Esna. De passage door de sluis vindt plaats aan het einde van de dag en wordt gevierd met een "Galabia Party", een verkleedfeest met diner en overnachting aan boord.
Dag 5: Edfu - Kom Ombo - Aswan
Na het ontbijt aan boord vaart de cruise verder naar Edfu. Bij aankomst geniet u van een ritje met een paardenkoets naar de Tempel van Edfu, die verder landinwaarts ligt. Deze tempel van de valkgod Horus is zowel de grootste tempel gebouwd door de Ptolemaïsche dynastie als het op één na grootste heiligdom in Egypte, na Karnak. Binnenin maken de intacte schilderingen, inscripties en reliëfs het de best bewaarde tempel van Egypte. U keert terug naar het schip voor de lunch en vaart vervolgens stroomopwaarts naar Kom Ombo. U bezoekt de Tempel van Kom Ombo, gewijd aan de goden Sobek en Haroeris. De tempel, gebouwd op een heuvel door drie Ptolemaeën, is omgeven door een muur vol reliëfs. Binnen is de ruimte verdeeld in twee delen: het noordelijke deel is gewijd aan Haroeris, de god met de valkkop, en het zuidelijke deel aan Sobek, de krokodillengod. U keert terug naar het schip en vaart verder naar Aswan. Diner en overnachting aan boord.
Dag 6: Aswan
Vrije dag in de stad. Optionele excursie per bus of vliegtuig naar de tempels van Abu Simbel, gebouwd door Ramses II. Terugkeer naar Aswan voor de lunch. Lunch en diner aan boord. 's Avonds optioneel een geluid- en lichtshow bij de Philae-tempel. Overnachting aan boord.
Dag 7: Aswan – Marsa Alam
Ontbijt aan boord, gevolgd door een bezoek aan de Tempel van Isis op het eiland Philae. Begonnen door farao Nectanebo I tijdens de 30e dynastie en voltooid door de Romeinen, is het het belangrijkste heiligdom gewijd aan Isis. Een feluccatocht rond het eiland Elephantine en een bezoek aan lokale winkels worden gevolgd door een excursie naar de Hoge Dam en de Onvoltooide Obelisk. De regio Aswan, rijk aan schist, albast en roze graniet dat alleen in dit deel van Egypte voorkomt, leverde de stenen blokken voor de piramides, beelden en kolossale monumenten die door de farao's werden gebouwd. In de granietgroeve vindt u de grootste bekende obelisk (41,75 m), waarvan de bewerking werd gestaakt nadat er een scheur in de rots was ontstaan. Lunch, waarna vertrek per bus naar Marsa Alam. Inchecken in het hotel en begin van uw vrije tijd.
8e dag - 9e dag: Marsa Alam
Flexibel verblijf met all-inclusive arrangement.
Dag 10: Marsa Alam - Caïro
Ontbijt in het hotel en vrije tijd tot vertrek. Transfer naar de luchthaven van Hurghada voor uw vlucht naar Caïro. Inchecken in uw hotel, gevolgd door diner en overnachting.
Dag 11: Caïro
Ontbijt in het hotel, gevolgd door een bezoek aan het beroemde Grand Egyptian Museum (GEM), met zijn twaalf galerijen. Dit ware architectonische en culturele juweel ligt vlakbij de piramides en biedt een adembenemend uitzicht. Het museum herbergt 's werelds grootste collectie Egyptische oudheden. Lunch in een traditioneel restaurant, waarna een bezoek aan Islamitisch Caïro volgt met zijn duizenden minaretten, de Citadel en de Moskee van Mohammed Ali. Terug naar het hotel om even uit te rusten alvorens naar de souks van Khan el-Khalili te gaan voor een diner in een typisch restaurant. Na het diner transfer naar de luchthaven van Caïro.
Dag 12: Caïro - Frankrijk
Assistentie bij het instappen en de nachtvlucht naar Frankrijk.
Houd er rekening mee dat, afhankelijk van de vluchtschema's en lokale voorschriften, de volgorde van de bezoeken kan worden gewijzigd. Afhankelijk van de vaarschema's en de doorvaart van de boot door de sluis van Esna, kan het voorkomen dat u de nacht van de tweede dag van het programma in een 5-sterrenhotel doorbrengt in plaats van op de boot.
o Houd er rekening mee dat, afhankelijk van uw binnenlandse vluchtschema tussen Caïro en Luxor, het diner op de tweede dag ofwel in een typisch restaurant in Caïro ofwel in uw accommodatie in Luxor zal plaatsvinden.
o M/S Nabilatan 5* (of vergelijkbaar)
Er bestaan geen internationale classificatiestandaarden. Daarom worden boten geclassificeerd volgens de Egyptische normen.
Accommodatie
UW HOTEL AAN DE RODE ZEE
Aan de oevers van de baai van Abu Dahab, met zijn ongerepte koraalriffen, en 30 kilometer ten zuiden van Marsa Alam, ligt het 5-sterren Hilton Nubian Resort, een hotel dat ultiem comfort en tal van activiteiten biedt.
Het hotel is verdeeld over 23 gebouwen rondom 4 zwembaden en beschikt verder over een privéstrand, een 24-uurs fitnessruimte, speeltoestellen voor kinderen en een miniclub.
Het watersportcentrum van het hotel biedt vakgangers ook de mogelijkheid om te windsurfen, waterskiën en duiken in Abu Dahab.
Breng tijdens uw verblijf zeker een bezoek aan de winkels van het hotel en ontspan in het Souk Café, een openluchtbar in Bedoeïenenstijl waar u overdag kunt genieten van shisha en buikdansers, en 's avonds van muziek en entertainment.
Het Hilton Nubian beschikt over meer dan 400 moderne kamers en suites met een inrichting in Nubische stijl, allemaal met een balkon of terras met uitzicht op de zee, de tuinen of de zwembaden.
Dit hotel heeft lage tarieven, die extra aantrekkelijk worden gemaakt door de voorbeeldige kwaliteit van de aangeboden diensten.
Uw accommodatie
UW BOOT
De M/S Nabilatan 5* is een luxe cruiseschip dat een tijdloze ervaring biedt met een reis van Luxor naar Aswan, waarbij u Egypte en de overblijfselen van zijn oude verleden kunt ontdekken.
Volledig gerenoveerd in september 2023. Het complex omvat 61 standaardhutten van 22 m² en 4 suites van 26 m², allemaal met een groot raam en een eigen badkamer, ontworpen om u absoluut comfort en een adembenemend uitzicht op de Nijl en het prachtige landschap te bieden.
Uitstekende service en attentheid aan boord; de bemanning staat tijdens uw hele cruise klaar om u te begeleiden en u te helpen de geheimen van de beschaving van de farao's in de Nijlvallei te ontdekken.
Aan boord vindt u:
- Receptie 24 uur per dag geopend
- Restaurant
- Lounge - bar/lounge en nachtclub
- Leeszaal
- Souvenirwinkels
- Wasservice (tegen betaling)
- Fitnessruimte
- Massageruimte (tegen betaling)
- Buitenzwembad met ligstoelen
- Zonneterras met een ontspanningsruimte en bar
- Gratis onbeperkt wifi
- Eén gratis fles water, beschikbaar in de hut per persoon per dag.
- Theetijd (thee/koffie): wordt geserveerd om 16.00 uur op het bovendek tijdens vaardagen.
- All-inclusive arrangement (met toeslag): van 10.00 tot 22.00 uur kunt u genieten van drankjes tijdens de maaltijden en aan de bar (exclusief cocktails): water, frisdranken en alcoholische dranken, waaronder wijn.
Voorzieningen in de hut:
- Individueel regelbare airconditioning
- TV
- Badkamer (inclusief föhn)
- Veilig
- Minibar (tegen betaling)
Uw hotel in Caïro
Het Hilton Cairo Grand Nile Tower 5* hotel is een van de meest luxueuze hotels in Caïro, gelegen in het hart van de stad. De bevoorrechte locatie biedt een adembenemend uitzicht op de Nijl en het hotel ligt tevens dicht bij vele culturele en toeristische bezienswaardigheden, zoals het Nationaal Museum van Oudheden, de Citadel, Islamitisch Caïro, en op slechts ongeveer veertig minuten van de beroemde piramides van Gizeh en de Sfinx, en op ongeveer 20 km van de internationale luchthaven van Caïro.
Het hotel biedt elegant ingerichte accommodaties met een ruime keuze aan kamertypes, een adembenemend terras met spectaculair uitzicht op de Nijl en een gevarieerd aanbod aan gerechten in een van de zeven restaurants en lounges, waaronder het veelgeprezen draaiende restaurant. Verder beschikt het over een wellness- en spacentrum, een fitnessruimte, twee verwarmde zwembaden en een kinderbad met een prachtig uitzicht op de Nijl, een kinderclub met toezicht en ultramoderne vergader- en conferentieruimtes.
De 715 kamers en suites bieden allemaal een panoramisch uitzicht op de Nijl. De suites variëren in grootte van 34 tot 200 m² en zijn allemaal uitgerust met een marmeren badkamer met een apart bad, badjas, telefoon en föhn.
Ze beschikken tevens over een kluis, minibar, snelle internettoegang, aparte werkruimte, internationale telefoons met directe lijn, kabel- en satelliettelevisie.
Uw hotel in Caïro
Het Sonesta Hotel Tower & Casino Cairo 5* is gelegen in de woonwijk Nasr City, op slechts 15 minuten rijden van de luchthaven. Het ligt tevens dicht bij vele culturele en toeristische bezienswaardigheden, zoals het Nationaal Museum van Oudheden, de Citadel, Islamitisch Caïro, en op slechts ongeveer 20 km van de beroemde piramides van Gizeh en de Sfinx en het nieuwe Grand Egyptian Museum (GEM).
Het hotel beschikt over 5 restaurants en 2 bars. Er is een buitenzwembad en een zonneterras.
Dit hotel biedt een breed scala aan culinaire opties met zijn 5 restaurants en 2 bars. Het beschikt tevens over een wellness- en spacentrum, een fitnessruimte, een buitenzwembad en een zonneterras voor momenten van ontspanning.
Het hotel biedt een ruime keuze aan kamertypes, met in totaal 409 ruime, van airconditioning voorziene en elegant ingerichte kamers, allemaal met uitzicht op de tuin, het zwembad of de stad. Elke kamer beschikt over een eigen badkamer met een douche of bad en toilet, evenals een badjas, telefoon en föhn.
Ze beschikken tevens over een kluis, minibar, gratis internettoegang, een aparte werkruimte, telefoons en een flatscreen-tv met kabel- en satellietzenders.
Transport en verzending
Vertrek: Parijs, Lyon, Nice, Marseille...
ENKELE VLIEGTUIG
Dag 1: AF570
Parijs (CDG) Terminal 2 - 18:50 uur
Cairo (CAI) - 23:05
Duur: 4 uur en 15 minuten
BINNENLANDSE VLIEGEN
Dag 2: EgyptAir MS268
Cairo (CAI) - 19:30 uur
Luxor (LXR) - 20:30 uur
Duur: 1 uur
Dag 10: EgyptAir MS041
Hurghada (HRG) - 15:40 uur
Cairo (CAI) - 16:40 uur
Duur: 1 uur
RETOURVLUCHT
Dag 12: AF567
Cairo (CAI) - 01:50
Parijs (CDG) Terminal 2 - 6:30 uur 's ochtends
Duur: 4 uur en 40 minuten
Retour: Parijs, Lyon, Nice, Marseille...
Ingecheckte bagage: 1 stuk ingecheckte bagage (23 kg) + 1 stuk handbagage (10 kg)
Opties
Voltooi uw bezoeken:
Geluid- en lichtshow in Karnak: €40 volwassene / €30 kind
Geluid- en lichtshow in Philae: €45 volwassene / €35 kind
Abu Simbel per bus: 95 EUR volwassene / 75 EUR kind. (Prijs geldig vanaf 06-09-2026: 100 EUR volwassene / 80 EUR kind).
Abu Simbel met het vliegtuig: 320 EUR volwassene / 290 EUR kind
Introductiedag duiken: 75 EUR volwassene / 65 EUR kind
Gecertificeerde kennismakingsdag duiken (duikbrevet vereist): 100 EUR volwassene / 90 EUR kind
Snorkeldag: 52 EUR volwassene / 42 EUR kind
Snorkelactiviteit bij Dolphin House: 60 EUR voor volwassenen / 50 EUR voor kinderen
Quadbike ontdekkingstocht: 45 EUR volwassene / 35 EUR kind
Ballonvaart in Luxor: 120 EUR voor volwassenen / 100 EUR voor kinderen
Toeslag voor all-inclusive tijdens de cruise (van 10.00 tot 22.00 uur): 221 EUR volwassene / 111 EUR kind (dranken per glas inbegrepen: plat water, koffie, thee, frisdranken, alcoholische dranken (lokale alcoholische dranken met uitzondering van cocktails) en een glas wijn (alleen geserveerd tijdens de maaltijden)).
Toelatingsformaliteiten
Om Egypte binnen te komen, dient u in het bezit te zijn van een paspoort of nationale identiteitskaart met twee geldige foto's, die ten minste zes maanden geldig is vanaf de datum van terugreis, en een visum dat u via ons kunt aanvragen tegen een servicekostenvergoeding die ter plaatse door onze vertegenwoordigers zal worden geïnd.
Deze prijs is inclusief
o Retourvlucht met Air France Frankrijk / Caïro / Frankrijk inclusief één ingecheckte bagage van 23 kg en één handbagage van 10 kg
o EgyptAir-vlucht Cairo/Luxor - Hurghada/Cairo, inclusief één ingecheckte bagage van 23 kg en één handbagage van 10 kg
o Luchthavenontvangst en assistentie bij aankomst
Alle transfers volgens het programma, inclusief luchthavens/boot/hotels en de transfer van Aswan naar Marsa Alam, in een privébus met airconditioning.
o De excursies en bezoeken die in het programma worden genoemd
Luchthavenbelastingen en administratiekosten
o Accommodatie: 5 nachten op een 5-sterren cruiseschip met volpension (exclusief drankjes), 1 nacht in het Sonesta Cairo Hotel 5* of vergelijkbaar met ontbijt, en 1 nacht in de Grand Nile Tower 5* of vergelijkbaar met halfpension exclusief drankjes (2 lunches en 1 diner inbegrepen, exclusief drankjes, in typische restaurants tijdens bezoeken aan Caïro), 3 nachten in het Hilton Nubian Resort 5* met all-inclusive
o De diensten van de Franstalige egyptoloog-gids in Caïro en tijdens de cruise.
Deze prijs is exclusief
o Servicekosten, waaronder: visumkosten, bagagedragerskosten, gidsen, bootbemanning... en fooien: 75 EUR per persoon, verplicht en ter plaatse contant te betalen.
o Dranken aan boord van cruiseschepen, barkosten en persoonlijke uitgaven.
o Aanvullende excursies geboekt via onze lokale vertegenwoordigers