Binnenkort TGV’s van Brussels Airport richting Duitsland!

05-07-2025
Eindelijk een ICE-halte in Zaventem! Vanaf 2026 ligt Duitsland binnen spoorbereik voor Luik, Leuven, Brussel en Antwerpen!
koln
© rob-hall

Het was een diep verlangen van de luchthaven: hogesnelheidstreinen laten stoppen op Brussels Airport. Vanaf 7 september 2026 wordt dat werkelijkheid, met twee dagelijkse ICE-verbindingen die Antwerpen, Brussels Airport, Leuven en Luik verbinden met Keulen en Aken.

Twee heen-en-terugritten per dag

De dienstregeling? Vertrek vanuit Antwerpen-Centraal om 11u00 en 19u00, met haltes in Zaventem (11u30/19u30) en Luik-Guillemins (12u20/20u20), en aankomst in Keulen om 13u30 of 21u30. In de andere richting vertrekken de treinen vanuit Keulen om 6u30 en 14u30, richting Antwerpen via Luik en Brussel.

Een half-express, half-reguliere lijn

Hoewel de ICE-treinen tegen hoge snelheid rijden tussen Duitsland en Leuven, vertragen ze daarna op een klassiek spoor tot in Antwerpen.