Mag je echt geen foto van de Eiffeltoren met verlichting nemen? 😱 Ontdek de waarheid achter deze fascinerende regel!
© Alicia Steels
De Eiffeltoren werd gebouwd in 1889 en is al lang publiek domein. Maar de verlichting, ontworpen door Pierre Bideau in 1985, wordt beschouwd als een beschermd kunstwerk volgens het auteursrecht.
Persoonlijk gebruik: geen probleem!
Goed nieuws! Als je een foto neemt voor persoonlijk gebruik (bijvoorbeeld op je sociale media), hoef je je geen zorgen te maken. Zolang je er geen winst uit haalt, zit je veilig.
Verkoop je foto? Voorzichtig!
Wil je een foto van de verlichte Eiffeltoren commercieel gebruiken (zoals postkaarten verkopen), dan heb je de toestemming nodig van de Société d’Exploitation de la Tour Eiffel (SETE). Zonder die toestemming riskeer je juridische problemen. Zelfs de pers moet vooraf een aanvraag indienen.