

De formaliteiten zijn een stuk eenvoudiger geworden voor Belgen die Vietnam willen bezoeken. Sinds 15 augustus heb je immers geen toeristenvisum meer nodig voor een verblijf van minder dan 45 dagen in het land!
Het was Belgisch minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot die de aankondiging deed. En dat de visumvrijstelling er kwam, is geen toeval: “Het was één van de belangrijkste verzoeken die koning Filip en ikzelf formuleerden tijdens het staatsbezoek aan Vietnam afgelopen april,” legt hij uit. “De Vietnamese eerste minister had zich ertoe geëngageerd… En nu is het zover.”
Vietnam pakt groots uit: 12 Europese landen vallen onder deze visumvrijstelling. Naast België gaat het onder andere om Nederland, Luxemburg, Polen en Zwitserland. Deze maatregel maakt deel uit van een ruimere toeristische strategie van de Vietnamese regering, die meer internationale reizigers wil aantrekken zonder hen te laten verdwalen in de administratieve rompslomp.
Rondreis
Vertrek van
Vertrek op
Rondreis
Vertrek van
Vertrek op
Rondreis
Vertrek van
Vertrek op
Rondreis
Vertrek van
Vertrek op
Rondreis
Vertrek van
Vertrek op