De Belgische Ardennen, die uitgestrekte, veelzijdige groene omgeving, zit vol mysteries en legendes die mijn verbeelding blijven prikkelen. Dus besloot ik dit weekend, gedreven door opwinding en het verlangen om er even tussenuit te gaan, op pad te gaan met mijn liefje. We trokken naar Wéris, een van de mooiste dorpen van Wallonië. Het is een heerlijke manier om je volledig onder te dompelen in deze natuurlijke betovering die me al zo lang lokte.
Zodra we in Wéris aankwamen, werden we omhuld door een heerlijke energie: de blauwe lucht en de zonneschijn gaven ons een echte kick. Elke stap, elke ademhaling op het 15 km lange pad was in fase met de omringende natuur. De dolmens die we onderweg tegenkwamen leken als stille bewakers van de tijd verhalen van weleer en vergeten legendes te fluisteren. De gehuchten die we passeerden, met hun tijdloze charme en geplaveide straatjes, nodigden ons uit om een gezapige reis terug in de tijd te maken. En wat te denken van de panoramische uitzichten? Bij elke bocht werden we getrakteerd op adembenemende uitzichten die ons sprakeloos en verbaasd achterlieten (wat voor mij zeker geen geringe prestatie is!).
Ik moet toegeven dat ik een beetje moeite had om mijn geliefde bij te houden tijdens de beklimmingen, maar de inspanning was de moeite waard: op elke top waren er ongelooflijke panoramische uitzichten. Het waren schilderijen van groen: een kunstenaar had het niet beter kunnen doen! De afdalingen waren een uitnodiging om verborgen schatten te ontdekken: kabbelende beekjes, wilde bloemen, de bedwelmende geur van dennenbomen en het zachte, rustgevende geruis van het bos. Alles waar ik van hou!
In het hart van deze weelderige natuur stond het gastenverblijf Cerf’titude als een heiligdom: de ideale plek om uit te rusten en vooral om lekker te eten. Isabelle’s keuken is heerlijk, op basis van lokale producten, soms zelfs uit haar moestuin! Wandelen en geluk, dat is nog eens wat! Het warme onthaal, de geurige keuken, het knisperende hout in de open haard, de gezellige kamer met zicht op de sterren…: perfect!