Na zes maanden met 160 paviljoenen, 27 miljoen bezoekers en de gigantische ‘Grote Ring’ sluit de Wereldtentoonstelling van Osaka de deuren.
© ashar-mirza
De Wereldexpo 2025 op het futuristische Japanse eiland Yumeshima trok meer dan 27 miljoen bezoekers. Een mooi resultaat, al bleef het ver achter bij de 64 miljoen van Shanghai in 2010.
Het evenement, dat in het teken stond van menselijke regeneratie, bood zes maanden lang een mix van architecturale, culturele en culinaire ontdekkingen. En dat alles onder het oog van de indrukwekkende ‘Grote Ring’, een houten constructie met een omtrek van twee kilometer en een hoogte van twintig meter. Een gedeelte ervan, zo’n 200 meter, zal trouwens bewaard blijven!
© gavin-li
België maakte een sterke indruk
Met 900.000 bezoekers deed het Belgische paviljoen zijn reputatie alle eer aan. Dankzij thematische weken (architectuur, design, Wallonië, Vlaanderen, Brussel, enzovoort) en niet minder dan 66 concerten, wist ons kleine koninkrijk een groot publiek te bekoren.
Het restaurant Revive verwende 150.000 fijnproevers, terwijl de Belgische foodtruck maar liefst 400.000 smulpapen op hun wenken bediende.
“Een succes, zowel inhoudelijk als qua vormgeving,” klinkt het bij BelExpo, het Commissariaat-generaal voor Internationale Tentoonstellingen. expositions internationales.
Publiekslieveling of financieel hoofdpijndossier?
Ondanks een aanvankelijke gebrek aan interesse en torenhoge bouwkosten, wist Osaka 2025 het publiek uiteindelijk te overtuigen. Een onverwachte revanche voor een Expo die velen op voorhand als een half fiasco zagen.
De fakkel gaat nu over naar Riyad, dat in 2030 de volgende Wereldtentoonstelling zal organiseren.